The type initializer for 'MySql.Data.MySqlClient.MySqlTrace' threw an exception. TEKÇELİK KONSTRÜKSİYON SAN VE TİC. LTD. ŞTİ.
Ziyaretçi Sayısı :
img1
Çelik Fabrika Yapıları
img1
Çelik Hangar Yapılar
img1
Çelik Çiftlik Yapıları
img1
Çelik Yaya Geçitler
img1
Çelik Kongre Salonları
img1
Çelik Tonozlar

ÇELİK KONSTRÜKSİYON NEDİR?
Endüstriyel gelişmenin lokomotif malzemesi çeliktir. Çelik konstrüksiyon , mimari tasarım için de önem kazanmıştır. Çelik konstrüksiyon ve çelik yapı, geniş kullanım alanı, şekillendirme imkanı (boru, profil, yuvarlak demir, yassı çelik gibi) ve teknik özellikleri sayesinde, 21. yüzyılın en önemli inşaat malzemesi olmuştur. Bütün bunlara ek olarak, çelik, dünya üzerinde geri dönüşümü en yaygın olan malzemedir. Bu, kaynak ve enerji tasarrufu sağlamaktadır. İnşaat sektöründe çelik, genellikle büyük binaların (köprü, ofis binaları, alışveriş merkezleri, fuar binaları, stadyum gibi), inşaatında kullanılmaktadır. Özellikle son on yıllık dönemde, ana yapı malzemesi olarak çelik kullanılması, gittikçe yaygınlaşmıştır. Almanya' da çok sayıda küçük ve orta boy şirket, çelik taşıyıcılı evleri geliştirmek için çalışmaktadır. Alman Çelik Enformasyon Merkezi, çeliğin konut yapımında kullanımının arttırılması için, çelik konstrüksiyon konut sistemi ve çelik konstrüksiyon üreticisi 12 imalatçıyı bir araya getirip, 1999 Kasım ayında Çelik Konut Ortaklığı’nı kurmuştur. Çelik konstrüksiyon ve çelik yapı taşıyıcı sistem üreticileri, tedarikçiler ve müteahhitler, bu yeni materyalle ilgili bireysel çabalarını, toplu hareketlere dönüştürerek, standartların belirlenmesinde işbirliği yapmışlardır. Özellikle Japonya gibi deprem bölgelerinde, insanlar kendilerini güvende hissetmek için çelik konstrüksiyon evleri tercih etmektedir. Çelik konstrüksiyon evleri, inşaat tipine göre 3 değişik başlıkta sınıflandırabiliriz:

Yapısal Çelik Konstrüksiyon Kullanılan Sistem: Sıcak haddelenmiş çelik elemanlar (I profiller gibi) için kullanılan sistemdir. Şekillendirme ve imalat, sahada yapılmaktadır. Kolonlar kirişler ve yükleri taşır, yük taşımayan elemanların (panel, hafif beton, tuğla, iç veya dış ahşap kaplamanın) yapıya bağlanmasını sağlar. Geniş açıklıkların geçilmesini sağlayarak, fonksiyonel ve esnek tasarıma izin verir.

Hafif Çelik Konstrüksiyon Sistem: Soğukta şekillendirilmiş galvaniz sac profillerden oluşan (U, C, Z gibi) taşıyıcıların kullanıldığı sistemdir. Evlerin kaplamaları, müşterinin istediği her çeşit malzemeden yapılabilir. Duvar ve tavan elemanları genellikle fabrikasyon olup, montajları sahada yapılır. Taşıyıcısı ve kaplamaları ile yeterli, ekonomik bir sistem oluşturup, hızlı montaj imkanı sağlar. Çelik taşıyıcılar, alçı panel, kontrplak veya sunta ile kaplanır. Isı yalıtımı dış duvarların içine konulan, camyünü, taş yünü gibi malzemelerle yapılır. Mevcut binaların büyütülmesi veya binalara eklentiler yapılması istendiğinde de hafif çelik konstrüksiyon sistem kullanılabilmektedir.

Önceden Birleştirilmiş Çelik Konstrüksiyon Modül Sistem: Taşıyıcılar fabrikada hücre modülleri oluşturacak şekilde birleştirilir. Bu sistem, halı, duvar kağıdı kaplanması, v.b. gibi işlemlerin nakliyeden önce tamamlanmasına imkan vermektedir. Montaj işleri hava durumundan etkilenmez ve tüm yapı iki haftadan önce tamamlanabilir.